Údržba zastřešení bazénů

10.5.2021

Pořídili jste si na Váš bazén zastřešení a teď přemýšlíte, jak o něj pečovat? V tomto článku Vám přinášíme pár rad, jak na údržbu.

Přesun segmentů

Zastřešení bazénu se skládá ze segmentů, které mohou přejíždět v obou směrech. Posun segmentů zastřešení obstará jedna osoba, u širších typů zastřešení doporučujeme tento úkon provádět ve více lidech, obvykle postačí dvě osoby.

Čištění bazénového zastřešení

Ptáte se jak na čištění střechy bazénu? Polykarbonát je třeba pravidelně čistit, aby se odstranily nečistoty z jeho povrchu. Pokud nestačí opláchnout zastřešení proudem vody, je třeba omýt znečištěné místo mýdlovou vodou nebo jemnými saponátovými prostředky.  Lze použít i volně prodejný a dobře dostupný Jar. Na čištění použijte čistou houbu nebo jemný kartáč, ale pozor! Nesmí v něm být zachyceny drobné nečistoty nebo písek a také se vyvarujte abrazivním pastám, které mohou způsobit poškrábání povrchu polykarbonátu. Rovněž je nepřípustné používání přípravků obsahujících benzol, benzín, aceton nebo čistící prášek. Doporučuje se nečistit polykarbonát pokud je rozpálený od slunce. Nepoužívejte ostré náčiní na čištění zastřešení bazénu.

Ochrana zastřešení bazénu proti silnému větru

Při silném větru hrozí riziko "odlétnutí", je tedy nutné zastřešení natáhnout nad bazén a zajistit všemi aretačními prvky, které k zastřešení náleží. Čelní stěny musí být rovněž nasazeny a zajištěny a všechny dveře v zastřešení uzavřeny. Při silném větru nedoporučujeme přejíždět se segmenty a pohybovat se kolem bazénu.

Ochrana zastřešení proti těžkému sněhu

Během zimního období dohlédněte na to, aby nedocházelo k nakumulování velkého množství sněhu na segmentech zastřešení bazénu. Nezapomeňte, že hmotnost mokrého ulehlého sněhu je několikanásobně vyšší než sněhu čerstvého. Odklízejte sníh ze zastřešení symetricky, aby nedošlo k jednostrannému zatížení zastřešení.

Údržba konstrukce zastřešení bazénu

Používané materiály na zastřešení bazénu jsou odolné vůči vodě a vlhkosti, tudíž konstrukce nevyžaduje zvláštní údržbu.