Pásové světlíky

Pásové světlíky - nejekonomičtější řešení prosvětlení vnitřního prostoru. Optimální prosvětlení vnitřních prostorů střechou zaručuje velká plocha na dopad světla. Díky pásovým světlíkům budete mít Váš bazén prosvětlený a dobře odvětrávaný. Standardním výrobkem naší společnosti jsou pásové světlíky obloukové, sedlové, šedové a pultové, které jsou dodány v různých šířkách a délkách, podle požadavku zákazníka.

Pásové střešní světlíky jsou určené pro prosvětlení a denní odvětrání rozsáhlých ploch střech, instalují se na střešní otvor. Pásové střešní světlíky dělíme dle tvaru a způsobu prosklení na:

Pásové světlíky obloukové

Obloukový světlík je nejčastěji používaný pásový světlík. Je dodáván v různých šířkách a délkách, přesně podle požadavku zákazníka. Poloměr oblouku bývá volen tak, aby výška pásového světlíku byla přibližně 1/5 šířky.

Pásové světlíky sedlové

Pásový světlík sedlový svým tvarem navazuje na tradiční typy světlíků, které se vyráběly z drátoskla. Hřeben světlíku je vyztužen hřebenovým plechem. Ukázka nasazení světlíků na Ruzyňském letišti. Na letištních halách umístěné pasové sedlové světlíky.

Pásové světlíky šedové

Pásový svělík šedový je dodáván v různých šířkách a délkách, přesně podle požadavku zákazníka.

Pásové světlíky pultové

Pásový světlík pultový je dodáván v různých šířkách a délkách, přesně podle požadavku zákazníka.

Popis pásového střešního světlíku

Pásové střešní světlíky sedlové, šedové i pultové dobře využívají vlastnosti polykarbonátových desek, které se dají ohýbat ve směru komůrek. Materiály používané k výrobě pásových světlíků jsou bezúdržbové, nepodléhající korozi a povětrnostním vlivům. Nosné oblouky jsou vyráběny z hliníku, podsady z pozinkovaného plechu, prosklení z polykarbonátu.

Prosklení pásového střešního světlíku

Pro zasklívání pásových střešních světlíků používáme komůrkové polykarbonátové desky čiré nebo opál. Tyto desky jsou odolné proti kroupám, UV záření a při rozbití netvoří střepy. Jejich hlavní výhodou je, že dobře tepelně izolují interiér budovy. Podle požadovaných tepelně izolačních vlastností na pásové světlíky volíme tloušťku polykarbonátové desky.

Větrání pomocí pásového střešního světlíku

Všechny typy dodávaných pásových střešních světlíků lze dodat jako větrací.

Větrací (otvírací) provedení obsahuje ventilační křídlo, nerez panty a elektromotor 230 V se zdvihem 300 mm. Rozměr ventilace pásového světlíku vyrobíme dle Vašeho požadavku.

Poptávka